Apple oznamuje nové funkcie dostupnosti pre iPhone, iPad

Apple oznamuje nové funkcie dostupnosti pre iPhone, iPad

Naí Dillí, 15. mája (SocialNews.XYZ) Spoločnosť Apple v stredu oznámila nové funkcie dostupnosti, ako je sledovanie očí, hudobná haptika, hlasové skratky a ďalšie pre iPhone a iPad, ktoré budú k dispozícii neskôr v tomto roku.

Podľa spoločnosti funkcia Eye Tracking poskytne používateľom s telesným postihnutím spôsob, ako ovládať svoj iPad alebo iPhone očami.
„Neustále posúvame hranice technológie a tieto nové funkcie odrážajú náš dlhodobý záväzok poskytovať čo najlepší zážitok pre všetkých našich používateľov,“ povedal Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple.

Okrem toho spoločnosť uviedla, že funkcia Music Haptics ponúkne nepočujúcim alebo nedoslýchavým používateľom nový spôsob, ako zažiť hudbu pomocou Taptic Engine na iPhone.

Funkcia Hlasové skratky umožní používateľom vykonávať úlohy prehrávaním prispôsobeného zvuku, zatiaľ čo upozornenia na pohyb vozidla môžu pomôcť znížiť pohybovú nevoľnosť pri používaní iPhonu alebo iPadu v pohybujúcom sa vozidle.

„Tieto nové funkcie ovplyvnia životy širokého spektra používateľov, poskytnú nové spôsoby komunikácie, ovládania ich zariadení a navigácie vo svete,“ povedala Sarah Herrlinger, vrchná riaditeľka globálnej politiky a iniciatív prístupnosti spoločnosti Apple.

Okrem toho spoločnosť uviedla, že v systéme visionOS bude k dispozícii aj viac funkcií dostupnosti.

Funkcie zjednodušenia ovládania prichádzajúce do systému visionOS budú zahŕňať celosystémové titulky v reálnom čase, ktoré pomôžu každému, vrátane nepočujúcich alebo nedoslýchavých, sledovať hovorený dialóg v živých konverzáciách a zvuk aplikácií.

S titulkami v reálnom čase pre FaceTime v systéme visionOS si bude môcť čoraz viac používateľov jednoducho vychutnať jedinečný zážitok z pripojenia a spolupráce pomocou svojej Persony.

Apple Vision Pro tiež pridá možnosť presúvať titulky pomocou panela okna počas Apple Immersive Video, ako aj podporu ďalších načúvacích prístrojov Made for iPhone a kochleárnych akustických procesorov, uviedol technický gigant.

Zdroj: IANS

Apple oznamuje nové funkcie dostupnosti pre iPhone, iPad

Od Gopi

Gopi Adusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a prezidentom AGK Fire Inc.

Rád navrhuje webové stránky, vyvíja mobilné aplikácie a publikuje spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych overených spravodajských zdrojov.

Pokiaľ ide o písanie, rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Jeho budúce plány zahŕňajú rozvoj SocialNews.XYZ na spravodajskú webovú stránku, ktorá nemá žiadne zaujatosti ani súdy voči nikomu.

Dá sa dostať na gopi@socialnews.xyz