Anglicko otvára obranu žien šiestich národov s Talianskom, ktoré je na čele napriek skorej červenej

Anglicko začalo svoju Šesť národov žien obhajoba titulu s ôsmimi ranami 48-0 výpraskom Talianska v Parme napriek vylúčeniu Sarah Beckettovej už po 11 minútach.

Domáci, ktorí skončili v posledných dvoch rokoch piati, sa v roku 2023 nezhodovali. grandslam víťazov, ktorí získali bonusový bod, keď začali svoju snahu o šiesty po sebe idúci šampionát vo veľkom štýle.

Beckettová bola predčasne vylúčená, pretože sa stala prvou ženou, ktorej žltú kartu zmenil systém TMO na červenú.

To však len málo poškodilo šance Anglicka, pretože sa vďaka pokusom Hannah Bottermanovej a Abbie Wardovej dostalo po polčase do 10-bodového vedenia.

Anglicko, za koho kapitán Marlie Packerová vyhral svoj stý štart, po prestávke zlepšil svoj výkon a pridal ďalších šesť pokusov, aby spečatil komplexné víťazstvo.

Ellie Kildunne (dvaja), Lark Atkin-Davies, Helen RowlandMackenzie Carson a Connie Powell pristáli napriek tomu, že počet hostí sa znížil na 13 v 69. minúte, keď Rowland dostal žltú kartu za kontakt s hlavou v ruksaku.