Ángel Di María skóruje a Argentína porazí Ekvádor 1:0

Ángel Di María Argentína Ekvádor priateľský

Angel Di Maria #11 z Argentíny oslavuje po strelení gólu proti Ekvádoru v prvom polčase počas medzinárodného priateľského zápasu na Soldier Field 9. júna 2024 v Chicagu v štáte Illinois. Patrick McDermott/Getty Images/AFP

Ángel Di María strelil jediný gól, keď sa Argentína pripravila na obranu svojej koruny Copa América nedeľným priateľským víťazstvom nad Ekvádorom v Chicagu 1:0.

Di María, vymenovaný za kapitána zápasu s Lionelom Messim na lavičke, strelil svoj 31. reprezentačný gól v 40. minúte zábavného súboja na Soldier Field.

V hre trpezlivého prístupu stredopoliar Atlética de Madrid Rodrigo De Paul prenikavo prihral obrancovi Cristianovi Romerovi v predsunutej pozícii na hranici vápna.

PREČÍTAJTE SI: Fanúšikovia bojujúci na tribúnach zdržujú kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta medzi Argentínou a Brazíliou

Stredný obranca Tottenhamu sa bravúrne otočil a parádnou spätnou prihrávkou si všimol Di Maríu a skúsený krídelník sa vrhol pred šikovného zakončenia pod ekvádorského brankára Hernána Galíndeza.

Di María uvoľnil miesto Messimu v 56. minúte, no hviezda Interu Miami nedokázala pomôcť Argentíne zvýšiť skóre.

PREČÍTAJTE SI: Messiho Argentína prehrala prvý zápas od titulu majstrov sveta

Nedeľňajší zápas v Chicagu bol jedným z dvoch prípravných zápasov, ktoré má Argentína na programe pred začiatkom Copa América 20. júna proti Kanade v Atlante.

Úradujúci majstri sveta sa v piatok v Landoveri v štáte Maryland stretnú s Guatemalou, keď ukončia prípravy na Copa América, ktorá sa tento rok bude konať v Spojených štátoch za účasti tímov Concacaf.

Váš odber sa nepodarilo uložiť. Skúste to znova.