Andoni Iraola je rád, že trpezlivosť Bournemouthu bola odmenená víťazstvom

Bournemouth Tréner Andoni Iraola ocenil trpezlivosť svojho tímu po neskorom góle Justin Kluivert si vydrelo vybojované víťazstvo 1:0 doma proti Crystal Palace.

Gól Holanďana Kluiverta pred 11 minútami stačil na to, aby spečatil tretie víťazstvo Cherries za sebou a štvrté v piatich zápasoch.

Iraola, ktorý len ťažko prekonal brankára Palace Dean Henderson a ich zarputilú obranu pochválil aj náhradník Antoine Semenyo za strelenie víťazného gólu po polčase.

Povedal: „Dnes večer to pravdepodobne nebol ten zápas, ktorý sme chceli hrať, pretože Palace je tím, ktorý chce držať svoju pozíciu a chce brániť loptu bez toho, aby bol v útoku príliš priamy.

„Nevytvárali si šance, ale my sme neboli v pohode, ale myslím si, že sme zápas zvládli celkom dobre. Mali sme silnú lavičku a na poslednú chvíľu sme strelili ďalší gól, čo vôbec nie je zlé.

„Máme takmer dvoch hráčov na každej pozícii a to je dobré pre súťaž a tiež nám to pomohlo dodať energiu v druhom polčase.

“Antoine pred zápasom bolela hlava, ale aspoň nám mohol dať dobrých 45 minút a pripísať nám asistenciu a bol pre nás veľmi dôležitým hráčom.”

Trvalo až deväť minút pred polčasom, kým Bournemouth vážne otestoval Hendersona, ktorý sa ponoril doľava, aby odvrátil ďalekonosný priamy kop Philipa Billinga od brány.

O minútu neskôr predviedol Henderson ešte lepší zákrok, keď akrobaticky odvrátil Billingovu prudkú hlavičku z centra Adama Smitha nad brvno.

Palace si mysleli, že sa ujali vedenia už v prestávke v prvom polčase, keď Eberechi Eze pálil na vzdialenejšiu žrď po tečovaní lopty, ale po góle boli oslavy prerušené. var V recenzii sa zistilo, že Jean-Philippe Mateta bol pri vedení ku gólu len v ofsajde.

Odpor paláca bol definitívne zlomený v 79. minúte, keď Semenyo prekonal Davida Ozoha na pravom krídle a následne skóroval na striedačku Kluiverta z 12 yardov.

Porážka predlžuje sériu Palace bez víťazstva ako hosťa a trénera na 10 Oliver Glasner Povedal: „Nebojím sa o formu vonku.

„Som veľmi hrdý na tím; ako sme bránili ako tím a ako sme ich držali mimo nášho priestoru. Ale ak nedáte gól, nemôžete vyhrať.

„Myslím si, že sme mali dobré príležitosti, no nevyužili sme ich.

“Nakoniec sa musíme obviňovať za to, že sme nevyťažili maximum zo situácií, ktoré sme si vytvorili, a to je to, čo musíme zlepšiť, byť rozhodnejší a priamočiarejší pred bránkou, potom môžeme začať vyhrávať zápasy.”