Akciový trh dnes: Aktuálne informácie

Obchodníci pracujú na pôde newyorskej burzy.

Brendan McDermid | Reuters

z S&P 500 a Nasdaq Composite Okrem silných stredajších výkonov v roku 2024 vzrástla spotrebiteľská inflácia v USA o menej, než sa očakávalo.

Široký trhový index si pripísal 1 %, zatiaľ čo technologicky náročný Nasdaq vzrástol o 1,1 %. z Priemyselný priemer Dow Jones Zvýšila sa o 288 bodov alebo 0,7 % a bola menej ako pol percentuálneho bodu od dosiahnutia historického maxima.

z Index spotrebiteľských cien vzrástol 0,3 % za mesiac apríl, čo je menej ako odhad Dow Jones pre mesačný nárast o 0,4 %. Meradlo medziročne vzrástlo o 3,4 %, čo je v súlade s očakávaniami. Mesačné a ročné čísla pre jadrovú CPI, ktorá nezahŕňa volatilné ceny potravín a energií, boli tiež v súlade.

Maloobchodné tržby v apríli stagnovali. Ekonómovia očakávali nárast o 0,4 %.

Obe správy zvýšili očakávania zníženia sadzieb Federálneho rezervného systému v blízkej budúcnosti. Údaje o obchodovaní futures fondov Fedu teraz naznačujú 51,7% pravdepodobnosť, že americká centrálna banka na svojom septembrovom zasadnutí zníži sadzby. Nástroj CME FedWatch. To je viac zo 44,9 % šance na zníženie sadzieb v tom istom mesiaci v utorok.

“Trhy naozaj chceli, aby boli tieto správy mäkké, a dostali, čo chceli,” povedal Brian Nick, hlavný investičný stratég z Macro Institute, a dodal, že údaje posilnili argumenty, že Fed tento rok začne znižovať ceny . “Spoločnosti ako Nvidia a jej rýchlo rastúce mená profitujú z klesajúcich úrokových sadzieb.”

Lídri na trhu, tj Nvidia Napriek inflačným hodnotám akcie výrobcu GPU vzrástli takmer o 3 %. Tech Titans Appl, Microsoft a Netflix Všetky pridali viac ako 1 %.

Výnosy benchmarku americkej 10-ročnej štátnej pokladnice a 2-ročnej štátnej pokladnice po ranných správach klesli. výnos v 10-ročná pokladnica Klesla o 10 bázických bodov na 4,346 %. z 2-ročná pokladnica Výnos skončil na 4,734 % po prepade takmer 9 bázických bodov.

Akcie boli tento rok na roztrhanie, keďže očakávania nižších sadzieb Fedu a vzrušenie okolo umelej inteligencie – a vyhliadky na zvýšenie ziskov – zdvihli sentiment investorov. Index S&P 500 medziročne vzrástol o viac ako 10 %. Široký trhový index však minulý mesiac zasiahol, pretože na akcie zavážili obavy z lepkavej inflácie.

Symbol akciového grafuIkona burzového grafu

Skryť obsah

SPX od dnešného dňa

Tieto obavy rýchlo upokojili nové údaje a komentáre predstaviteľov Fedu, ktoré naznačovali, že zvyšovanie sadzieb pravdepodobne nebude pokračovať.