Akcie Redditu sú po dvojdňovom náraste akcií meme blízko rekordných maxím

Obchodníci pracujú tak, ako je zobrazené logo Reddit na burze cenných papierov v New Yorku (NYSE) v New Yorku 21. marca 2024.

Brendan McDermid | Reuters

Reddit Akcie v utorok klesli o 7 %, pričom rastú už druhý deň po sebe po otvorení trhu maloobchodníkmi. Posadnutosť Takzvaný meme akcie.

Akcie uzavreli na úrovni 62,34 USD, po druhom najvyššom zatvorení na Reddite Jeho IPO V marci. Protest sa začal v pondelok, keď sa „Roaring Kitty“ alias Keith Gill, muž, ktorý v roku 2021 inšpiroval k mánii na akcie meme, objavil na internete a zverejnil akcie. GameStop a AMC stúpajúc hore

Gail zdieľal obrázok V X, ktorý ukázal hráča videohry sediaceho na stoličke. Obraz často používajú herci, aby naznačili, že túto prácu berú vážne. Do utorňajšej uzávierky bol príspevok zobrazený viac ako 25 miliónov krát, podľa X.

Reddit zohral ústrednú úlohu v rozmachu akcií meme pred tromi rokmi, najmä kvôli fóru Beats na Wall Street, kde sa obchodníci stretávajú, aby si vymieňali tipy a v niektorých prípadoch sa stretávali, aby zvýšili alebo znížili akcie. Po Gilovom príspevku sa v pondelok na Wall Street Beats spomenul GameStop.

Fotografia a séria ďalších tajomných príspevkov stačili na to, aby GameStop a AMC zdvihli viac ako 100 % v posledných dvoch obchodných reláciách. Ostatné akcie, ktoré vstúpili do Mem Group, vzrástli, vrát Blackberry, Cos a Sila slnka.

Prečítajte si viac CNBC GameStop, AMC News

“Zdá sa, že retailoví investori sú opäť silnejší a ochotní podstúpiť viac rizika,” uviedol v poznámke Neil Wilson, hlavný analytik trhu v spoločnosti Finalto. “Neexistuje žiadny zásadný dôvod pre tento krok – posledná správa o zisku GME bola veľmi slabá.”

Citizen JMP Equity Research Analytik Andrew Boone povedal CNBC V pondelok nevidel žiadny základný dôvod pre rally Reddit. Napriek tomu povedal, že zvýšená aktivita používateľov podporí reklamný biznis spoločnosti.

„Na konci dňa znamená viac používateľov viac zobrazení, čo pre nich znamená viac reklám na predaj,“ povedal Bowen.

Reddit, založený pred 19 rokmi, debutoval na newyorskej burze 21. marca za cenu 34 USD a vrchol dosiahol 26. marca na úrovni 65,11 USD. Akcie sa začali opäť vypredávať a v apríli sa dostali na minimum 39,17 USD, kým sa zotavili. Lepší ako očakávaný rast z Redditu Správa o príjmoch Začiatkom tohto mesiaca.

pozri: Akcie Redditu rastú v zisku

Akcie Redditu stúpli o 11 % po tom, čo spoločnosť vo svojej prvej správe o zárobkoch oznámila nárast zisku