Akcie PSU vykazujú veľké zisky, keď Sensex prekročí 500 bodov, Nifty klesá

Akcie PSU vykazujú veľké zisky, keď Sensex prekročí 500 bodov, Nifty klesá

Bombaj, 12. februára (SocialNews.XYZ) Domáce akcie otvorili v pondelok v zelených číslach, ale čoskoro sa dostali pod predajný tlak v dôsledku slabých globálnych podnetov, povedal Siddhartha Khemka, vedúci maloobchodného výskumu v Motilal Oswal Financial Services.

Zatiaľ čo Sensex klesol o 523 bodov na 71 072,49 pri pondelkovej uzávierke, Nifty50 sa usadil o 166,45 bodu nižšie na 21 616,05.
Celkový trh prudko klesol, Nifty Midcap 100 klesol o 2,5 % a Nifty Smallcap 100 o 4 %. Index volatility – India VIX – vyskočil o 4 % na 16 úrovní, povedal Khemka.

Okrem IT a farmácie sa všetky sektory uzavreli v červených číslach. PSU zaznamenali veľké zisky po tom, čo boli svedkami silného rastu v posledných mesiacoch a slabých výsledkov za tretí štvrťrok zverejnených mnohými, dodal.

Opatrnosť bola aj vzhľadom na národné údaje CPI a IIP.

Globálne signály sú utlmené, keďže väčšina ázijských trhov je tento týždeň zatvorená kvôli sviatku lunárneho Nového roka, ktorý drží globálnych investorov na vedľajšej koľaji.

“Celkovo očakávame, že sa trh v blízkej budúcnosti skonsoliduje v negatívnom smere,” povedal Khemka.

Zvýšenie požiadaviek na devízovú maržu spôsobilo pokles pozícií, najmä v stredných a malých kapitalizáciách, povedal Vinod Nair, vedúci výskumu Geojit Financial Services.

Okrem farmaceutického a IT sektora je predaj rozšírený, pričom výrazné ťažkosti sa vyskytujú v bankách PSU, povedal.

Rozdiel v ocenení poistného medzi spoločnosťami so strednou a veľkou kapitalizáciou dosiahol historické maximum.

Napriek solídnej ekonomickej prognóze sa očakáva spomalenie ziskov spoločností v dôsledku miernych prevádzkových marží. Udržať prémiové ocenenie bude výzvou pre celý trh. Očakáva sa, že veľké spoločnosti budú vynikať v konsolidačnom prostredí, dodal.

Zdroj: IANS

Akcie PSU vykazujú veľké zisky, keď Sensex prekročí 500 bodov, Nifty klesá

Od Gopi

Gopi Adusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a prezidentom AGK Fire Inc.

Rád navrhuje webové stránky, vyvíja mobilné aplikácie a publikuje spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych overených spravodajských zdrojov.

Pokiaľ ide o písanie, rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Jeho budúce plány zahŕňajú rozvoj SocialNews.XYZ na spravodajskú webovú stránku, ktorá nemá žiadne zaujatosti ani súdy voči nikomu.

Dá sa k nemu dostať na gopi@socialnews.xyz