Ajax 0-3 Chelsea: Štvrťfinále Ligy majstrov žien, prvá divízia – naživo | Liga majstrov žien

Kľúčové udalosti

na plný úväzok! Ajax 0:3 Chelsea

Chelsea je jednou nohou v semifinále Ligy majstrov po tom, čo v Amsterdame zaznamenala presvedčivý výsledok 3:0. V úvode strelila Lauren James a ďalšie dva pridal Sujek Nuskin. Ešte jedna etapa, ale Chelsea má všetko pod kontrolou.

90 + 3 minúty: Ajax vie, aký rozdiel by znamenal gól v jeho ťažkej druhej odvete na Stamford Bridge a snaží sa o skóre. Vyhrajú roh v kritických momentoch tohto nerozhodného výsledku.

90 + 1 min: Doba zranenia bude tri minúty.

89 minút: Ajax urobil ďalšiu zmenu, keď Van Gool odišiel za Nordmanna a Chelsea sa pripojila k Angelovi a Beaverovi Jonesovi za Charlesa a Leuplesa. Ajax tu stále hľadá gól.

87 minút: Leuchter ju kŕmil krásnou loptou v perfektnej pozícii, no nedokázala ju dostať spod nôh a obrancovia Chelsea ju prihrávali – premrhaná šanca. Skóre neodráža dnešný výkon Ajaxu.

85 minút: Makario hádže dobrú loptu a Niskin mieri domov. Macario skórovala v ďalších dvoch náhradných vystúpeniach po zotavení sa zo zranenia ACL, teraz má pomoc. Chelsea urobila ďalšiu zmenu pre Cuthberta s Kinkovičom.

Cieľ! Ajax 0:3 Chelsea (Nisken, 83′)

Makario s ďalším cieľovým záberom!

Tretí gól Chelsea strelil dobrou hlavičkou Joke Nuskin. zmlkni Foto: Harriet Lander/Chelsea FC/Getty Images

82 minút: Chelsea má dobré kúzlo, rýchlo ho poslali Lawrenceovi, ktorý je naštvaný sám na seba, ale neurobí dosť na to, aby vyhral rohový kop od Keuklara.

80 minút: Leuchter sa chce dostať na dvojku, ale nie je na rovnakej vlnovej dĺžke ako jej spoluhráčka a jej prihrávka ide len do šírky, frustrovane rozhadzuje rukami.

78 minút: Van Gool zahráva roh, ale na spoluhráča sa nedostal. Ajax dokáže udržať loptu, ale Carter likviduje.

77 minút: Nuskin je posunutý na hranu krabice a ajaxového pultu. Grant má mimoriadny beh a Charles musí ustúpiť, aby ju zastavil.

76 minút: Lawrence a Macario hrajú priamo s kanadským reprezentantom v akcii, ale Macariovi sa to nepodarilo.

74 minút: Krásna lopta od Cartera po Conrada. Noskin podáva loptu do šestnástky a Chelsea ju naďalej vedie cez tím. Nakoniec to padá na Cuthberta, ale jej úsilie je široké – pre Cuthberta bolo ťažké premeniť loptu na blízko. Ajax robí ďalšiu zmenu s klauzulou hostctra pre Cuellara. Chelsea urobila prvé zmeny, James a Conred nahradili Macaria a Lawrencea.

72 minút: Hoekstra si vytvára dobrú šancu, má elektrický nájazd po ľavej strane a beží na mieste, ale Chelsea sa mu podarilo vyčistiť. Ajax sa v tomto zápase zlepšuje, ale v posledných 20 minútach potrebuje streliť gól. Je to však Chelsea s ďalšou šancou po tom, čo James vnikol do šestnástky, Retten strieľal, ale tá bola zablokovaná – bude mimo značky.

70 minút: Ajax hľadá Leuchera, ale Buchanan dobre číta hru a čistí. Chelsea prešla mužstvom neskôr, so zaujímavou dvojkou medzi Nuskenom a Cuthbertom, škótsky reprezentant strelil strelu, ale Van Eijk dobre zakročil.

68 minút: Prvou zmenou v zápase pre Ajax je, že Johannes odchádza za van de Veldeho. Yohannes dostal žltú kartu v prvom polčase, čo znamená, že vynechá tento nerozhodný zápas – rana pre Ajax.

66 minút: Retten a James sú dobrí na pokračovanie, som prekvapený, že Chelsea sa nerozhodla, že stačí, aby James odsedel zvyšok zápasu – bol dobre zaguľatený.

64 minút: Retten vrazil loptu do priestoru, ale ten je vyčistený, Chelsea ju dokázala získať späť a v šestnástke má zaujímavú hru. Padne na Noskin, ale jej snaha prekročí latku, Rittenove ruky sa frustrovane dostanú do jej tváre. O niekoľko zápasov neskôr do seba James a Ritten náhodne narazili a zdanlivo pokľakli Jamesa pred tvárou.

62 minút: Chelsea momentálne vyraďuje z hry, často sa vracia do Hamptonu a je rada, že môže zastaviť čas na vlastnej polovici.

Hannah Hampton vidí v tomto druhom polčase viac lopty. Foto: DeFodi Images/Getty Images

60 minút: Noordham je tu dole po náhlej hádke s rozhodcom, je v poriadku pokračovať.

59 minút: Dlhá hra hostí sa skončila odvolaním Leuchtera v ofsajde. Chelsea má neskôr loptu v držaní a James pracuje na hranici územia. Narazí na neho a Ritten vystrelí, ale Van Eijk ho zachráni.

57 minút: Chelsea teraz začína tlačiť, je trochu pozadu, keď má Ajax loptu, ale občas ju nemala držanú v držaní lopty, a tak korisťuje svojho súpera. Sú to domáci, ktorí pokračujú v tlaku na bránu.

55 minút: Ajax si počína veľmi dobre a nedovoľuje žiadnemu hráčovi Chelsea mať v tomto polčase priestor a dusí sa, keď má práve teraz loptu.

53 minút: Leuchterová zahráva priamy kop a sama ide na bránu, hoci jej snaha ide mimo.

52 minút: Liverpool rieši loptu bez Van Goola a tak má Ajax k dispozícii voľný kop v dobrej pozícii.

51 minút: Zápas Ajaxu sa skončil gólom proti Hamptonu, túto sľubnú hru predvádzali hostia počas celého zápasu, no výkon v poslednom treťom zápase ešte nedohral.

49 minút: Ajax vlastnil Lyonsher na začiatku druhého polčasu, hral zozadu, ale riskol to s víťazstvom Chelsea. James prenikne do šestnástky, ale je vylúčený a Ajax kontruje. Hoekstra prihráva, ale Perisset blokuje – skutočne brilantná hra domácich.

47 minút: Mentalita okolo nerozhodného výsledku je veľmi zaujímavá, nemôžete donútiť hru do konca, kde by ste sa normálne pokúsili vyhrať – mäkká hra od Ajaxu môže viesť k protiútoku Chelsea a opakovaniu. .

Sme späť v Amsterdame. Foto: DeFodi Images/Getty Images

Je to späť! Ajax 0:2 Chelsea

Dokáže sa Ajax vrátiť? Alebo Chelsea prevezme úplnú kontrolu nad týmto nerozhodným výsledkom? Všetko príde.

Čítali ste náš týždenný bezplatný spravodaj o ženskom futbale, ktorý posúva bránky? Tento týždeň je zameraný na ženskú Ligu majstrov, prečítať si ju môžete tu:

Ak sa chcete prihlásiť na odber najnovších vydaní, ktoré vám budú zasielané e-mailom, kliknite sem:

Polčas! Ajax 0:2 Chelsea

VAR mal doteraz na hru veľký vplyv. Jamesov otvárací gól bol po technickej stránke, Ritten si myslel, že má gól, no nebolo mu to dovolené, no potom Noskin obnovil skóre. Ajax má v tomto druhom polčase čo robiť.

45 + 4 minúty: Naskin má takmer sekundu, ale úsilie je rozsiahle.

45 + 3 minúty: Chelsea prichádza opäť s prekročením Jamesa, ale Kenreadova snaha ide nad latku. Ajax zbiera loptu a dobre posúva loptu, Lechter získava priamy kop od Buchanana. Ajax to zvládol rýchlo, ale nakoniec to príde na Hamptona.

45 + 1 min: Tu sa pridá päť minút.

45 minút: Ritten zahral naslepo v pásme a Niskin odišiel domov. Nasledovali obrovské oslavy, keď bol zlikvidovaný ich ďalší cieľ.

Cieľ! Ajax 0-2 Chelsea (Niskin, 44′)

Hneď ako sa jeden vezme, Pridáva sa ďalší.

To sa počíta! Sjoeke Nusken sa posunul a dostal Blues do dvojgólového vedenia. Foto: Piroshka van de Vuw / Reuters

Neexistuje žiadny cieľ! Ajax 0:1 Chelsea

Je kriedový. Trochu drsné, ale ideme na to.

43 minút: Rozhodcovi sa povie, aby sa išiel pozrieť na monitor, čo zvyčajne znamená, že gól bude vylúčený. Čakáme.

42 minút: Myslím, že zisťujú, či je Niskin v ofsajde a či áno, ak zasahovala do hry. Myslím, že nie, ale uvidíme.

41 minút: Jamesov center je dobrý, ale prvá hlavička Rittena ide na zem, ten ju zdvihol a vyrazil. Ale počkajte, oni to kontrolujú.

Cieľ! Ajax 0-2 Chelsea (Retten, 40′)