Adani Green Energy sa stáva prvou v Indii, ktorá prekročila 10 000 MW obnoviteľnej energie (olovo)

Adani Green Energy sa stáva prvou v Indii, ktorá prekročila 10 000 MW obnoviteľnej energie (olovo)

Ahmedabad, 3. apríla (SocialNews.XYZ) Po prvýkrát v krajine spoločnosť Adani Green Energy Limited (AGEL) v stredu uviedla, že prekročila 10 000 megawattov (MW) prevádzkového portfólia, čím poskytuje spoľahlivú, cenovo dostupnú a čistú energiu do národnej siete. .

Prevádzkové portfólio spoločnosti AGEL s výkonom 10 934 MW bude zásobovať energiou viac ako 5,8 milióna domácností a pomôže vyhnúť sa približne 21 miliónom ton emisií CO2 ročne.
„Sme hrdí na to, že sme prvým „das hazari“ v Indii v oblasti obnoviteľnej energie,“ povedal Gautam Adani, predseda skupiny Adani.

„Za menej ako desať rokov si spoločnosť Adani Green Energy nielen predstavila zelenšiu budúcnosť, ale premenila ju na realitu, od jednoduchej myšlienky skúmania čistej energie k dosiahnutiu fenomenálneho inštalovaného výkonu 10 000 MW,“ dodal. zakladateľ a predseda skupiny Adani.

Prevádzkové portfólio AGEL tvorí 7 393 MW solárnej energie, 1 401 MW veternej kapacity a 2 140 MW hybridnej veterno-solárnej kapacity.

Tento míľnik je dôkazom toho, že AGEL, najväčšia indická korporácia a jedna z popredných spoločností v oblasti obnoviteľnej energie (RE) v Indii, a jej vývojoví partneri pevne smerujú k cieľu 45 000 GW obnoviteľnej energie do roku 2030.

„Tento úspech je ukážkou rýchlosti a rozsahu, s akým sa Adani Group snaží uľahčiť Indiu prechod na čistú, spoľahlivú a cenovo dostupnú energiu,“ povedal Gautam Adani.

Prevádzkové portfólio spoločnosti AGEL je certifikované ako „jednorazové bez plastov“, „nulový odpad na skládku“ a „pozitívna voda pre zariadenia s kapacitou nad 200 MW“.

Spoločnosť vyvíja najväčší svetový projekt obnoviteľnej energie s výkonom 30 000 MW na suchej pôde v Khavda v Kutch, Gudžarát. Postavený na ploche 538 km2 je päťkrát väčší ako Paríž a takmer taký veľký ako mesto Bombaj.

Zdroj: IANS

Adani Green Energy sa stáva prvou v Indii, ktorá prekročila 10 000 MW obnoviteľnej energie (olovo)

Od Gopi

Gopi Adusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a prezidentom AGK Fire Inc.

Rád navrhuje webové stránky, vyvíja mobilné aplikácie a publikuje spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych overených spravodajských zdrojov.

Pokiaľ ide o písanie, rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Jeho budúce plány zahŕňajú rozvoj SocialNews.XYZ na spravodajskú webovú stránku, ktorá nemá žiadne zaujatosti ani súdy voči nikomu.

Dá sa k nemu dostať na gopi@socialnews.xyz