Adam Peaty odchádzal po finále MS na 100 m sklamaný

Trojnásobný olympijský víťaz Adam Peaty Pri návrate do finále SP na 100 m prsia v Dauhe skončil tretí.

Peaty bol vylúčený z podujatia v roku 2022 pre zranenie nohy a minulý rok vynechal po tom, čo odišiel zo športu, aby uprednostnil svoje duševné zdravie.

Po najrýchlejšej kvalifikácii do finále Peaty (29) neohrozil zlatého medailistu Nica Finka z USAktorý viedol od začiatku do konca.

Fink dosiahol 58,57 sekundy taliansky Druhý Nicolo Martinenghi s 58,84 a potom Peaty, ktorý vyhral podujatie trikrát a získal bronz s 59,10.

“Je skvelé súťažiť s niektorými z najlepších na svete a zároveň si znova zvyknúť na tie horúčavy, semifinále a finále,” povedal Peaty pre Eurovision Sport.

„Myslím, že som to v prvej päťdesiatke zašiel príliš ďaleko, ale na konci dňa je dobré byť toho súčasťou.

“Gratulujem všetkým, ktorí sa zúčastnili týchto pretekov, pretože to rozhodne nie sú ľahké preteky.”