Adam Peaty „nájde pokoj vo vode“, keď si rezervuje miesto na parížsku olympiádu

Adam Peaty Povedal, že nové uvoľnené myslenie môže prísť vhod po tom, čo si toto leto zabezpečil letenku do Paríža. olympijské hry prvým dňom na britských majstrovstvách v Londýne, keď skončil na prvom mieste vo svojej charitatívnej disciplíne 100 m znak.

Dvadsaťdeväťročný mladík sa vo večernom finále dotkol steny za 57,94 sekundy – najrýchlejší tohtoročný svetový čas na 100 m znak a zlepšenie na 59,10 sekundy mu trvalo na bronz na majstrovstvách sveta vo februári v Dauhe.

Peaty, ktorý je stále držiteľom svetového rekordu 56,88 sekundy, je teraz pripravený obhajovať svoje olympijské tituly po tom, čo si zabezpečil nomináciu na britský šampionát, rok po odstúpení z podujatia v roku 2023, aby sa začalo to, čo sa zmenilo. predĺžená prestávka od športu motivovaného duševným zdravím.

Peaty potom povedal: „Nie som celkom späť, ešte mi zostáva sekunda!

„Vždy to bude môj spôsob myslenia, ale mám zdravý prístup. Pred pár rokmi by som odtiaľ odišiel sklamaný.

„Naučil som sa vážiť si pre mňa skvelé momenty. Pre mňa to bolo skvelé plávanie, dobre prevedené, ale najsľubnejšia vec je, že teraz nachádzam vo vode pokoj, namiesto hnevu, bojujem s ním a snažím sa takto vyhrať.

“Nachádzam novú verziu seba, ktorá sa mi veľmi páči, a myslím si, že je to verzia, ktorá môže na olympiáde obstáť veľmi dobre.”

Najpriamejší spôsob, ako získať a Paríž 2024 Tohtotýždňová nominácia má skončiť na prvom mieste v otvorenom finále každého jednotlivého podujatia za predpokladu, že športovci dorazia v alebo pod určitým časom stanoveným novopremenovaným Aquatics GB, hoci nominácie stále podliehajú oficiálnej pečiatke zo strany Olympic British. asociácie.

Peaty vyšiel z popoludňajšej rozplavby s časom 58,53, ako jediný zo 64 účastníkov rozplavby sa dotkol steny za menej ako minútu, čo znamená ďalší významný krok na návratovej ceste päťnásobného olympijského medailistu.

Z majstrovstiev sveta 2022 ho vyradilo zranenie nohy a minulý rok odstúpil z majstrovstiev Británie, čím sa súťažne vrátil v Dauhe.

“Je to skutočné víťazstvo pre môj tím, moju rodinu a mňa,” povedal Peaty. „Prekonali sme posledné tri roky pekla.

„Už nikdy som nechcel vidieť bazén. Ten šport ma zlomil. Nevedel som, ktorým smerom mám ísť a veľa vecí mi stálo v ceste. Teraz sa však každý deň zobúdzam a prácu si užívam. “Ktovie, aký bude koniec, ale ja sa počas toho bavím.”

James Wilby, ktorý skončil druhý za Peatym, premeškal nominačný čas 59,45 sekundy o mučivých 0,02 sekundy, no stále mohol byť jedným z maximálne 30 plavcov nominovaných Aquatics GB po nedeľnom závere majstrovstiev.

Škótska Keanna MacInnesová (22) si poradila s Laurou Stephensovou v disciplíne 200 m motýlik žien, hoci Stephensová, úradujúca majsterka sveta v tomto podujatí, skončila pod nominačným časom potrebným na boj o umiestnenie. Tím GB.

Wood a Colbert prišli v čase nominácie

(Getty Images)

Freya ColbertováTáto 20-ročná hráčka, ktorá v Dauhe získala zlato na 400 m polohových pretekov žien, skončila pred tréningovou partnerkou Abbie Woodovou na 200 m voľný spôsob, aby si zabezpečila nomináciu, pričom Woodov čas bol tiež pod nominačným štandardom.

Toto je prvý rok na britských majstrovstvách, kde sa spájajú podujatia pre zdravotne postihnutých a zdravých športovcov, a bola to Poppy Maskill, ktorá sa objavila s najlepším podnominovaným štandardným časom vo viacnásobnej klasifikácii žien para 200 m voľný spôsob, kde päť pretekárok skončilo pod hranicou štandardná.

Kieran Bird z Bathu sa priblížil na 400 m voľný spôsob mužov a skončil v čase 3:45,63 – len málo z požadovaných 3:45,43 – no možno urobil dosť na to, aby zaujal voličov.